1351 m n.m.

Chata Jiřího na Šeráku,
brána do hor

Chata Jiřího na Šeráku je kamenným pokladem zasazeným do hřebene Hrubého Jeseníku, kousek pod stejnojmenným vrcholem s nadmořskou výškou 1351 m n.m.

Šerák je přirozenou turistickou branou k pěším túrám na Keprník, Vozku či pro zdatnější na Praděd. Chata Jiřího je vítanou zastávkou před dalším putování již více než jedno století. V roce 2018 jsme oslavili krásných 130 let.

V respektu k bohaté historii byla chata citlivě zrekonstruována panem Bořutou starším, majitelem a provozovatelem Skiareálu Ramzová. Vznikly útulné 2-8 lůžkové pokoje a nová prostorná restaurace s nádherným výhledem do údolí, kde nemůže chybět již tradiční pivo z Hanušovic, Holba Šerák 11° a Keprník 12°, které se hrdě hlásí k okolní přírodě, ze které pochází.

Chata je skvělým místem pro rodinné oslavy, volný víkend či dovolenou v partě přátel, ale i firemní semináře, workshopy, teambuilding či školní kurzy. Skvělou volbou je i v případě, kdy hledáte výjimečné prostředí pro svatbu.

Kudy na Šerák?

Přístup na Chatu Jiřího je možný pěšky po vyznačených turistických trasách, nebo lanovkou z Ramzové.
Přístup autem je v CHKO zakázán.

Lanovkou

Lanová dráha vás vyveze z Ramzové na Šerák v zimní i letní sezóně i spolu se zavazadly. Spodní úsek Ramzová-Čerňava je 4-sedačkový, horní úsek Čerňava-Šerák je 2-sedačkový.

Aktuální jízdní řád, ceník či podmínky pro vyvezení psa najdete na stránkách společnosti Bonera.

Pěší cestou

Po turistické značce vede cesta z obce Ramzová nebo přes hřeben z Červenohorského sedla.

Po   značce se k nám dostanete z Lipové-lázně či z druhé strany kopce z Filipovic.

Po   turistické značce k nám vede cesta z Jeseníku.

Na kole

Jediná kompletně sjízdná cesta je z Adolfovic z Bělé pod Pradědem.

Druhá značená cyklotrasa vede po červené turistické značce z Ramzové. Upozorňujeme však, že v úseku Čerňava-Šerák je kopec příliš prudký pro jízdu na kole.

POZOR: Ve směru dolů na Čerňavu je úsek sjízdný pouze pro zkušené terénní cyklisty

šerák lanovka bonera
turistická cesta na šerák

Výlety po okolí

Výlet Keprník - Chata Šerák

Lanová dráha vás vyveze až na vrchol Šeráku, k Chatě Jiřího, která je vítanou zastávkou před dalším putováním. Odtud lze pokračovat pěšky, na skialpech nebo na běžkách po hlavní hřebenové magistrále Jeseníků přes Keprník, Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, chatu Švýcárnu, Praděd a Ovčárnu.

Romantické místo pro svatbu

Hledáte výjimečné místo pro svatbu s vybaveným zázemím uprostřed přírody? Užijte si obřad s výhledem do hor a hostinu v krásném rustikálním prostředí, které podtrhne atmosféru vašeho výjimečného dne.

Jídlo

Naši kuchaři se postarají o skvělé obědové menu i bohatý raut. Vše s vámi rádi sladíme podle vašich přání.

Prostory a ubytování

Pro menší svatby do 25 osob máme salónek s vlastním vchodem, terasou a toaletami.

Pro větší svatby okolo 50-70 osob si můžete pronajmout celou chatu a využít salónek, restauraci či venkovní prostor po svém.

Ubytování pro svatební hosty je možné v rámci kapacity chaty.